Van’da emniyetin tek kadın süvarisi göz dolduruyor

Van Emniyet Müdürlüğü’nde 2023 yılında hayata geçirilen Atlı Polis Grup Amirliği’nde görev yapan tek kadın süvari olan 34 yaşındaki Elanur Tuncer, toplumun atlı polislere gösterdiği ilgiyi ve bir kadın polis olarak daha fazla dikkat çektiğini belirtti.

Tuncer, kadınların her alanda başarılı olabileceklerine olan inancını vurguladı.

Van İl Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki Çevik Kuvvet Şubesi’ne bağlı olan bu grup, geçtiğimiz yıl kuruldu ve şu anda 4 at ve 8 binici dahil olmak üzere toplam 20 polisten oluşuyor.

Van Gölü kıyıları, parklar ve bahçeler gibi vatandaşların yoğun olduğu alanlarda görev yapan atlı polisler, Edremit ilçesinde de devriye görevlerini sürdürüyorlar.

Özellikle çocuklar, atlı polislere büyük ilgi gösteriyor ve onlarla hatıra fotoğrafı çektiriyorlar.

Ankara’da 8 yıl boyunca Atlı Polis Grup Amirliği’nde çalıştıktan sonra Van’daki yeni birimde ‘tek kadın süvari’ olarak göreve başlayan Tuncer, Türkiye’deki kadın süvarilerin sayısının azlığına rağmen bu mesleği yapmaktan duyduğu mutluluğu ve gururu dile getirdi.

Tuncer, kadınların hayallerinin peşinden koşmaları gerektiğine inanıyor ve bu görevin sabır ve özveri gerektirdiğini, hayvan sevgisinin önemini vurguladı.

Tuncer, 2023 Temmuz’unda Van’da göreve başladığını ve vatandaşların kendilerine gösterdiği ilgi ve sevgiden dolayı çok mutlu olduklarını, olumlu geri dönüşler aldıklarını ve şehrin turizm açısından önemine katkıda bulunmaya çalıştıklarını belirtti.

Van Emniyet Müdürlüğü’nde 2023 yılında hayata geçirilen Atlı Polis Grup Amirliği’nde görev yapan tek kadın süvari olan 34 yaşındaki Elanur Tuncer, toplumun atlı polislere gösterdiği ilgiyi ve bir kadın polis olarak daha fazla dikkat çektiğini dile getirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x