İYİ Parti Trabzon’da atamalar başlıyor: Erkan ilk sırada

TRABZON – İYİ Parti Olağanüstü Kurultayı’nda Müsavat Dervişoğlu’nun yeni Genel Başkan seçilmesiyle Trabzon’da başlayan istifa sürecinin ardından partinin il başkanlığına Muhammet Erkan’ın atanması bekleniyor.

31 Mart Seçimleri öncesi ‘hür ve müstakil’ kararı nedeniyle kentte çok sayıda partilinin istifa ettiği İYİ Parti’de asıl kopuş kurultay sonrası yaşandı. Seçimlerde izlenilen yol ile istenilen başarının elde edilememesi ve kurultayda delegelere müdahale edilerek Trabzonlu genel başkan adayı Koray Aydın’a ‘yanlış yapıldığı düşüncesi’ partililerin kopuşunu hızlandırdı.

Trabzon’da İYİ Partili tek belediye olan Yomra’da Belediye Başkanı Mustafa Bıyık’ın partisinden ayrıldığını açıklamasıyla başlayan istifa dalgası, il yönetimi, Ortahisar, Yomra ve Akçaabat ilçe yönetimlerinin istifalarıyla devam etti.

KUVVETLİ, YENİDEN GÖREV ALMAYA SICAK BAKMIYOR

İstifaların devam etmesi ile kentteki kadrosunun büyük oranda zayıfladığı İYİ Parti’de yeni süreç önümüzdeki haftadan itibaren başlayacak. Partinin yeni il başkanı olarak 31 Mart Yerel Seçimleri’nde Trabzon Büyükşehir Belediye başkan adayı gösterilen Muhammet Erkan’ın atanması bekleniyor. İYİ Parti’nin Trabzon kurucu yönetiminde yer alan ve daha sonra Ortahisar İlçe Başkanlığı görevi de üstlenen Erkan, partinin kentteki en sadık isimlerinden biri olarak biliniyor.

Adı geçen isimlerden daha önce 5 yıl il başkanlığı yapan Azmi Kuvvetli’nin ise yeniden görev almaya sıcak bakmadığı öğrenildi. Daha önce partide kurucu il başkanlığı yapıp ayrılan Hasan Saka’nın adı geçse de bu isim zayıf bir ihtimal olarak değerlendiriliyor.

Kurultayda Genel İdare Kurulu (GİK) üyeliğine seçilen Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın ve Kurumsal İlişkiler Başkanlığı’na atanan Şükrü Kuleyin kentteki yeni yapılanmayı oluşturması bekleniyor. İYİ Parti Teşkilat İşleri Başkanı Hasan Toktaş ile görüşen Aydın atanacak isimler üzerinde çalışma yapıyor.

Muhammet Erkan, partiden istifa edenleri eleştirmişti.

ERKAN: GÖREVE HAZIRIM

Göreve gelme iddialarını sorduğumuz Erkan, “Ben İYİ Partiliyim, partimin vereceği her türlü göreve hazırım. Partiyi yeniden yapılandırmak için elimden ne gelirse yaparım. Hangi kademede olursa olsun partimizin ve Genel Başkanımızın emrindeyim. Milletvekilimiz Yavuz beyle de görüşüp değerlendirmeler yaptık. Önümüzdeki günlerde Genel Merkez’in verecek olduğu kararı bekleyeceğiz” diyor.

İYİ Parti’nin toparlanma sürecine girdiğini belirten Erkan, “Yeni dönemde daha güçlü olacağız. Merkez sağda inşallah güçlü bir şekilde geliyoruz. Eskisinden daha güçlü bir şekilde iktidara yürüyecek adımlar atacağız” ifadelerini kullanıyor.

AYDIN: İYİ PARTİ TRABZON’DA ESKİSİNDEN DAHA GÜÇLÜ OLACAK

Konuyla ilgili görüştüğümüz Aydın ise atamaların hafta içinde yapılacağının mesajını veriyor. Yeni bir sürecin hazırlığını yaptıklarını belirten Aydın, “Önümüzdeki günlerde daha kapsamlı derlenme, toparlanma ve iktidara yürüyüşün ayak seslerini yapacağımız atamalarla hissettireceğiz. Genel merkezde durumu her gün görüşüyoruz. İYİ Parti Trabzon’da eskisinden daha güçlü olacak” sözlerini kullanıyor.

Aydın, belediye başkanı, il yönetimi ve ilçe yönetimlerinin istifasını ise “Büyük bir istifa olmadı” diye yorumluyor.

Yavuz Aydın, kurultayda Koray Aydın’a destek vermediği için istifa eden partilileri tarafından ihanetle suçlanmıştı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x